Bilişim Hukuku

Anasayfa - Faaliyet Alanlarımız - Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku Uzmanı Avukat Neden Önemlidir?

Bilişim Hukuku’nun açıkladığımız sebeplerden dolayı genç ve dinamik bir hukuk alanı olması bu alandaki kurallara dair ciddi bir takibat gerektirir. Bu takibatın nitelik olarak sağlamlığı, kişinin hem genel hukuk bilgisine haiz olması hem de teknolojik gelişmelerin hızına ayak uydurmasına bağlıdır. Sadece genel hukuk bilgisi de bu anlamda yeterli olmayabilir. Kendi içindeki özel durumlar dikkate alınarak hazırlanan belli alanlara dair hukuk kuralları da bu takibatın içinde yer almalıdır. Çünkü bilişim hukuku da hepsinde olduğu gibi diğer hukuk dallarıyla ilişki içerisindedir.

Günlük hayatta gerçekleştirdiğimiz birçok faaliyetin internet üzerinden gerçekleştirilebilmesi hukuki işlem ve ilişkilerin de internet üzerinden gerçekleştirilmesini beraberinde getirmiştir. İnternet üzerinden yapılabilecek, hukukun başka alanlarına dahil olan hukuki işlemlerin kurallara aykırılık içermemesi hem kendi mensup olduğu hukuk dalına ilişkin kurallara hem de bilişim hukuku kurallarına uygun olmasına bağlıdır. Buna bağlı olarak bilişim hukuku uzmanı avukatın danışmanlığı kişi açısından zararlı durumların ortaya çıkmaması için son derece önemlidir. Ayrıca günlük hayatta yapmak için zaman ve enerji harcadığımız işlerimizin internet üzerinden yapılması kişiye önemli faydalar sağlamaktadır. Örnek olarak ticaret hayatında hızlı olmanın taşıdığı önemi de düşünürsek internet üzerinden yapılabilecek faaliyetler konusunda bilişim hukuku avukatının kılavuzluğu, kişinin daha önce haberdar olmadığı yöntemlerin varlığını öğrenmesiyle ciddi faydalar da sağlayabilir.

İnternette artık birçok konuda hukuki ihtilaflar bulunmakta ve buna karşın yasal zeminde de savunma hakkınız bulunmaktadır. Bunun için hizmet veren büromuz sizler için şunları yapmaktadır.

Bilişim Hukuku veya diğer konularda hukuki sorunlarınız için bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.